I. Councours d´ Elegance

  • 16.9.2023 - 16.9.2023
  • Mladá Boleslav, Česká republika

Pozvánka na výstavu historických vozidel Concours d'Elegance

Přijměte pozvání na jedinečnou akci, která se koná v městě Mladá Boleslav 16. září 2023, a která vám představí unikátní a nejkrásnější exkluzivní historická vozidla u nás. Jejich podiem bude prostor u Škoda Muzea.

Na této výstavě budete mít možnost vidět úžasné automobilové i motocyklové kousky, které na silnici již běžně nepotkáte a jejich design, historie i technologie a kvalita zpracování vám vyrazí dech. Těšit se můžete na záři klasických veteránů, které se zapojí do soutěže o jedinečnost a eleganci nejen prvorepublikových vozidel.

V soutěži Concours d'Elegance se prezentují vzácné, unikátní a historicky významné automobily, které vynikají nejen svým designem, ale také zpracováním a původem. Tyto vozy jsou pečlivě vybírány a hodnoceny porotou na základě mnoha kritérií, jako jsou například originalita, úplnost, estetická kvalita, historická hodnota a technické parametry.

Obecným cílem je představit vozidlo, které je ve stejném nebo lepším stavu, než v jakém bylo, když opouštělo výrobní linku. Pokud nejsou originální, úpravy nejsou povoleny a komponenty musí být vhodné pro rok a model automobilu nebo motocyklu. Dokonce ani komponenty nebo prvky namontované na automobilech stejného typu, ale v jiném roce výroby nebo úrovni výbavy, nejsou povoleny. Originální příslušenství z vlastního sortimentu výrobců je povoleno a některé soutěže povolují poprodejní vybavení a příslušenství za předpokladu, že jsou ve správném období. Vozy a motocykly musí být prezentovány v bezchybném vizuálním stavu, stejně jako u ostatních vozů třídy Concours.

Pokud jste nadšenci do automobilů a jste milovníky klasických vozidel, motocyklů a technologií, nesmíte tak tuto akci propásnout. Během dne budete moci také sledovat dojezdy mladších historických vozidel do cíle, v rámci Oldtimer Bohemia Rally, které bude zakončovat svou tří denní tour u mladoboleslavského Škoda Muzea. Na své si přijdou všechny věkové skupiny, a to i díky doprovodnému programu během celého dopoledne.

Přijďte se podívat a vybrat svého favorita, kterého můžete podpořit v anketě o diváckou cenu „Concours d'Elegance Public Champion 2023“. Připojte se k nám na výstavě Concours d'Elegance a užijte si jedinečnou atmosféru a krásu automobilů a motocyklů jako nikdy předtím. Těšíme se na vaši návštěvu!

Program:

9:00 - 10:45 příjezd účastníků

11:00 – 17:00 výstava historických vozidel do roku výroby 1945

19:00 vyhlášení soutěže ve Škoda Muzeum

03.build.1681380610.jpg
04.build.1681380610.jpg